Testy na prawo jazdy 2018: Będą zmiany?

Czy w 2018 roku testy na prawo jazdy czekają zmiany? Musicie wiedzieć, że baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy ulega ciagłym zmianom, a ostatnia zmiana miała miejsce już na początku tego roku.

Działająca przy ministerstwie infrastruktury i budownictwa komisja weryfikacyjna nad testami na prawo jazdy ma sporo pracy. To właśnie od tej komisji zależy zależy jakość pytań wchodzących w skład puli egzaminacyjnej. Pytania raz dodane wcale nie wcale nie zostają w bazie na zawsze, bo czasem zachodzi potrzeba... usunięcia części pytań. Tak właśnie stało się ostatnio, czyli w kwietniu tego roku. Wówczas komisja weryfikacyjna usunęła z bazy pytania - delikatnie mówiąc - kontrowersyjne lub wręcz wadliwe. Niestety niektóre testy na prawo jazdy sprzedawane kursantom w dalszym ciągu zawierają nieprawidłową bazę - zawierającą właśnie te błędne pytania. Co ciekawe wśród usuniętych pytań znalazły się najnowsze - dodane 2 miesiące wcześniej.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Nowe pytania pojawiły się w testach na prawo jazdy pojawiły się już na początku tego roku- lutym. To właśnie wtedy na egzaminach teoretycznych pojawiło się przeszło 400 nowych pytań.

Testy na prawo jazdy 2018-będą nowe pytania?

Jak widać w testach na prawo jazdy zachodzą pewne zmiany. Wprawdzie są powolne, ale jednak - są. Oficjalnych informacji na temat dodania nowych pytań jeszcze nie ma (poprzednio także nie było), sądzić należy, że w 2018 roku do testów na prawo jazdy trafią nowe pytania. 

Nowe pytania do testów na prawo jazdy już powstały i powstają nadal. Do komisji weryfikacyjnej należy obecnie decyzja kiedy należy je dodać do puli egzaminacyjnej.

Zobacz: testy na prawo jazdy - pełna baza egzaminacyjna

Image: