Aktualności z WORD Szczecin

Kiedy nie można jechać na światłach do jazdy dziennej

Wiedza na temat posługiwania się światłami zewnętrznymi pojazdu jest sprawdzana na etapie testów na prawo jazdy. Okazuje się jednak, że ich prawidłowe użycie nastręcza problemów nie tylko kursantom ale i... kierowcom. Często obserwowanym zjawiskiem na polskich drogach jest nieumiejętność posługiwania się światłami do jazdy dziennej.

Kiedy można użyć świateł do jazdy dziennej?

To wyjątkowy rodzaj świateł, których używać wcale nie musisz. Prawo drogowe daje Ci bowiem możliwość ich użycia, a nie nakaz:

WORD Szczecin: Testy na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy to pierwszy etap egzaminu państwowego na prawo jazdy. Co musisz wiedzieć?

Na rozwiązanie testu egzaminacyjnego masz 25 minut. Jeśli zdajesz egzamin na więcej niż jedną kategorię prawa jazdy wówczas czas egzaminu jest wydłużany o 25 minut dla każdej następnej kategorii.

Egzamin z teorii – ile pytań?

Test na prawo jazdy składa się z 32 pytań:

  • 20 pytań z wiedzy podstawowej

  • 12 pytań z wiedzy specjalistycznej.

WORD Szczecin: zapisy telefoniczne na egzamin

Termin egzaminu na prawo jazdy w WORD Szczecin możesz ustalić telefonicznie. Jak zapisać się na egzamin przez telefon?

Jeżeli zapisujesz się na egzamin pierwszy raz możliwy jest tylko osobisty zapis na egzamin w BOK WORD Szczecin.

Telefoniczne zapisy na egzamin możliwe są pod numerem 91-50-66-831, w godzinach 8:00 – 14:00. Ten numer telefonu służy wyłącznie do zapisów telefonicznych na egzamin.

WORD Szczecin cennik

Cennik WORD Szczecin. Pamiętaj, że do przedstawionych niżej cen doliczona może zostać opłata manipulacyjna - np w przypadku wnoszenia opłaty za egzamin na prawo jazdy za pośrednictwem systemu InfoCar wynosi ona 2 zł.

Cennik WORD Szczecin

Za przeprowadzenie egzaminu państwowego pobiera się opłatę w wysokości:

1) 30 zł – za część teoretyczną egzaminu państwowego;

2) 140 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii AM;

3) 180 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii A1, A2 lub A;

Jak przenieść egzamin teoretyczny do innego miasta

Nikt kto zdaje egzamin na prawo jazdy nie jest przywiązany do jednego WORD-u. Zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny możesz zdawać w dowolnym ośrodku ruchu drogowego, który w dowolnym momencie możesz zmienić. Jednak o ile zmiana miejsca zdawania praktyki może (choć nie musi) mieć  jakiś sens, to zmiana zdawania testów na prawo jazdy jest kompletnie bez sensu, no chyba ze zmiana WORD podyktowana jest np. przeprowadzką, zmianą szkoły itp.

Zmiany w testach na prawo jazdy - komunikat ministerstwa

Tych pytań w testach na prawo jazdy już nie ma. Najnowszą zmianę w puli egzaminacyjnej ogłosiło ministerstwo infrastruktury.

Zmiany w testach na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy znowu zmieniły się. Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy działająca przy ministerstwie infrastruktury zdecydowała się na usunięcie niektórych pytań z testów na prawo jazdy.

Korytarz życia w testach na prawo jazdy-zmiany w prawie jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku czekają nas zmiany w prawie drogowym dotyczące korytarzy życia. W ślad za zmianami w kodeksu drogowego zmienić się mogą testy na prawo jazdy. Ministerstwo infrastruktury bowiem chce, aby na egzaminach na prawo jazdy było więcej pytań z pierwszej pomocy.